Yağız GÜL

Jeoloji Mühendisi

AdaPar İmar Durumu Sorgulama Uygulaması

Belediyelere astronomik fiyatlara satılan sorgulama programlarına alternatif olarak geliştirilmiş, nesne yönelimli bir programlama dili olarak ortaya çıkan ve gelişmiş kütüphaneler sunan C# (.Net) kullanılarak kodlanmış bu uygulama, şimdiden bir çok belediyeye hediye edilmiştir. Veri depolamada ise Microsoft SQL Server kullanılmak ile birlikte, diğer sunucu türleri (MySQL vb.) ile de uyumlu çalışabilmektedir. Yazılım aktif olarak kullanılmaya başlandığında, web sayfama kullanan kurumları referans olarak ekleyeceğim.

İstenirse özel tanımlı şifreler ile de kullanılabilen uygulamanın giriş ekranının bir görselini görmektesiniz.

 

Burada ise uygulamamızın asıl arayüzü olan sorgulama ekranını görmektesiniz. Kullanıcı İl, İlçe, Mahalle, Ada ve Parsel bilgilerini girdikten sonra, istenen taşınmaz ile ilgili tüm gerekli bilgilere oldukça verimli bir şekilde ulaşabilmektedir. Aynı zamanda coğrafi konumu gösteren harita sistemimiz de mevcut olup, üzerine tıklandığında ilgili taşınmazın koordinat bilgilerini de içeren harita sayfasına da yönlendirilmektedir.

Uygulama tüm Windows bilgisayarlarda çalışmakla birlikte, ASP.Net kullanılarak geliştirilen Web sürümü de mevcuttur. Android ve iOS gibi çapraz platformlarda da çalışabildiğini söylemeden geçmeyelim.

Ayrıca talep doğrultasında bir çok modül de uygulamaya entegre edilebilir olup (yönetim paneli, evrak takibi-sorgusu vb.), eklenebilecek sistemlerin belirli bir sınırı yoktur. Gerisi talep edenin hayal gücüne kalmış.

Güncelleme: ASP.Net versiyonu için test sayfası yayında.
Örnek veri olarak Tepe Mah, Ada / Parsel (66/21, 66/11); Armutalah Mah., Ada / Parsel (54/23); veya Adaköy, Ada / Parsel (10/10) bilgilerini girebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için;
yagizgul@outlook.com.tr

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>